Jaunumi

Tava iespēja biznesam Ķīnā

TaxLink Baltic ir viens no MAZARS tīkla uzņēmumiem, kam ir vairāki atbalsta centri (China Desk) dažādās valstīs visā pasaulē. Tajos ir iespēja iegūt gan informāciju, gan arī nepieciešamos kontaktus darbam Ķīnā. Latvijas uzņēmēji par biznesa iespējām Ķīnā var uzzināt, vēršoties TaxLink Baltic.MAZARS tīkla pārstāvniecības ir 94 pasaules valstīs. Eiropā 29 valstīs izvietoti 149 biroji. Kopumā pasaulē strādā 18 000 profesionāļu, kas nodrošina audita, konsultāciju un citus pakalpojumus MAZARS tīkla ietvaros. Viņu visu darbs ir vērsts uz to, lai globālas platformas ietvaros dalītos ar zināšanām, pieredzi un resursiem par darbu Ķīnas tirgū. Tāpat uzsvars tiek likts uz Ķīnas uzņēmumu iespējām apgūt jaunus tirgus visā pasaulē. 

"Tuvākais atbalsta centrs atrodas Polijā. Tur ir eksperti, kas pārzina ne tikai biznesa principus, bet arī prot ķīniešu valodu un pārzina ķīniešu mentalitāti," saka uzņēmuma TaxLink Baltic vadītājs Oļegs Sējāns. "Ja kādam ir interese sadarboties vai kaut ko piedāvāt Ķīnas tirgum, mēs varam sameklēt atbilstošāko kontaktpersonu, kas var palīdzēt konkrētajā situācijā. Pēc tam šis izvēlētais eksperts meklē tālākus kontaktus un potenciālos sadarbības partnerus Ķīnā." O. Sējāns stāsta, ka, protams, ir dažādu produktu un pakalpojumu ražotāji un piegādātāji, kas ik pa laikam izsaka vēlmi uzsākt sadarbību ar šo Āzijas valsti, taču aizvien aktīvāki šobrīd kļūst dažādu e-komercijas, IT un telekomunikāciju risinājumi.

"Protams, pēc padoma var vērsties arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA), taču tur tiešām uzņēmējs saņems tikai padomu. Kad būs nepieciešams veikt praktiskas darbības, piemēram, reģistrēt uzņēmumu, tad varam palīdzēt tikai mēs," sadarbības priekšrocības raksturo O. Sējāns. TaxLink Baltic ar LIAA sadarbojas un abas institūcijas palīdz viena otrai. Šogad LIAA organizēja 16+1 konferenci, kas ir Ķīnas Tautas republikas iniciatīva sadarbības veicināšanai ar 11 Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp Latviju, un piecām Balkānu valstīm. O. Sējāns tika uzaicināts tajā piedalīties un stāstīt par Ķīnas tirgus izaicinājumiem un iespējām. Viņš dalījās pieredzē arī ar reāliem stāstiem par to, kā uzņēmumi mēģina uzsākt tur biznesu.

 

Attēlā: TaxLink Baltic vadītājs Oļegs Sējāns otrais no kreisās. Foto avots: LIAA.

 

Bieži izaicinājumi ir tādi, kurus citu valstu iedzīvotājiem grūti izprast. "Mēs ražojam iekštelpās un ārā izmantojamas video kameras. Iekļūšanai Ķīnas tirgū ar šo risinājumu ir nepieciešama īpaša pieeja. Iespējams, tas ir vissarežģītākais tirgus pasaulē," saka Andrejs Lavrovs, TaxLink Baltic klienta uzņēmuma Oco Smart Camera dibinātājs. "Ir daudz ierobežojumu saistībā ar tā saukto Lielo Ķīnas Ugunsmūri. Tāpēc palīdzība no tik zinošiem partneriem kā TaxLink Baltic ir ļoti nepieciešama, lai iekļūtu tik vilinošajā Ķīnas tirgū."